Laadukkaat tuotteet

Henkilökohtainen palvelu

Nopeat toimitukset

Luotettava kumppani

Olemme osa New Wave Profile – Be Your Brand konseptia, Pohjoismaiden suurinta profiilivaatteisiin ja mainoslahjoihin erikoistunutta ketjua.

Tenson

Dew Point Parka Men

Tuotekoodi: 465017908

Tuote saatavilla myös merkattuna.

Kysy lisää tarjouspyynnön yhteydessä!

Varastossa

Alk.

199,00 

(Alv 0%)

Kuvaus:

Tenson Dew Point Men -parkatakissa on 2,5-kerroksinen vedenpitävyys, joka on varustettu teipatuilla saumoilla ja Tensonin omalla MPC Extreme™-teknologialla (WP 10 000 mm / MP 10 000 g/m2 /24h). Teknologia yhdistää erittäin tehokkaan vedenpitävyyden poikkeukselliseen hengittävyyteen. Kauluksen sisällä olevaa piilohuppua voi säätää istuvuuden mukaan, ja se voidaan tarvittaessa myös poistaa. Takissa on säädettävät hihansuut, jotka voidaan kiristää äärimmäisissä sääolosuhteissa. Takki on joustava ja nivelletyt hihat antavat optimaalisen liikkuvuuden ilman, että hihat nousevat täydessä venytyksessä. Mukava, käytännöllinen ja erittäin tyylikäs parkatakki vaihtelevaan ilmastoon. OMINAISUUDET: - Kaksisuuntainen vetoketju - Säädettävät hihansuut - Säädettävä pystykaulus - Fleecemateriaalia niskassa takana - Korkea kaulus - Huppu taitettuna kauluksen sisäpuolelle - Sisätasku vetoketjulla - Teipatut saumat - Kaksi etutaskua vetoketjuilla - Vettähylkivät vetoketjut - Ilmanvaihto hartioissa takana

Materiaali:

Materiaali: 50 % kierrätetty polyesteri, 50 % polyesteri Kuorikangas: WP 10 000 / MP 10 000. PFC-free vettähylkivä viimeistely

Myydyimmät tuotteet

Olemme osa New Wave Profile - Be Your Brand konseptia. Pohjoismaiden suurinta profiilivaatteisiin ja mainoslahjoihin erikoistunutta ketjua.

MainosPrint -
täydellinen yhteistyökumppani yritysprofilointiin

MainosPrint Oy on ensiluokkaiseen laatuun ja luotettavuuteen panostava printtaus-, tekstiili- ja mainosmateriaalipalveluita tuottava yritys.

Tilaa uutiskirjeemme

Tilaamalla uutiskirjeen saat parhaat tarjoukset ja tietoa uutuuksista sähköpostiisi!

Suodattimet